Oferta Orange.

Fundacja Orange funduje bajkowy oddział

Remont świetlicy w rudzkim szpitalu stał się możliwy dzięki wsparciu Fundacji Orange i pracy ich wolontariuszy. Zyskany grant zostanie przeznaczony na wymianę wykładziny, oświetlenia i bajkowe wzory na ścianach

Bajkowy oddział to dobra wiadomość dla najmłodszych pacjentów, którym pozwoli oswoić się z nową sytuacją i lepiej znieść okres przebywania w szpitalu. Pomoc wykazali wolontariusze Fundacji Orange, którzy pomagali w odnowieniu pomieszczenia. Ci na co dzień pracują w salonach Orange, ale zakasali rękawy i postanowili pomóc. Część musiała dojechać z Zabrza, Chorzowa i Gliwic. Ma także powstać multimedialny kącik.

Najmniejsi pacjenci będą mogli korzystać z książek, gier i zabawek. Fundacja Orange ma w planach stworzenie bajkowego zamku. Rudzki szpital nie jest jedynym, który dostał pomoc od Orange. W całej Polsce jest już sto takich miejsc.

Fundacja Orange została powołana w 2005 roku i wspiera akcje użyteczne społecznie. Fundacja słynie z prowadzenia ogólnopolskich programów, które dbają o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży dzięki Internetowi i nowym technologiom. Polska Fundacja Orange jest jedną z 15 na świecie.

Trwające akcje:

Bezpiecznie Tu i Tam
Pracownie Orange – multimedialne świetlice w dużych i małych miastach
MegaMisja – świetlice szkole
Akcja E-motywacja – aktywizacja osób staryszch w bibliotekach
Telefon do mamy – darmowe połączenia w szpitalach
Dźwięki Marzeń – rehabilitacja wad słuchu u dzieci
Wolontariat pracowniczy Orange

Fundacja utrzymuje się z fundatorów. W 2015 roku zebrano prawie 16 milionów zł.

Źródło:
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/ruda-slaska/a/w-rudzkim-szpitalu-powstaje-bajkowy-oddzial,10406331/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*