Oferta Orange.

Orange skończyło rozbudowywać sieć komórkową na ŚDM. Może przyjąć do 3 mln pielgrzymów

Orange Polska zakończyło rozbudowę sieci w Brzegach koło Wieliczki. Campus Misericordiae może obsłużyć nawet do 3 milionów telefonów pielgrzymów. Pod względem technologicznym Polska jest gotowa. Teraz pora na przygotowanie ducha.

 

            Orange jest partnerem technologicznym i strategicznym Światowych Dni Młodzieży i odpowiada za tymczasową infrastrukturę telekomunikacyjną i energetyczną. Modernizacji uległa także sieć mobilna w Krakowie.

 

Postawiono 10 mobilnych masztów telefonicznych

 

            Campus Misericordiae będzie gościć pielgrzymów dzień i noc. Planowane są nocne czuwania i msza z papieżem Franciszkiem. W celu zapewniania stabilnej sieci komórkowej wszyscy operatorzy w Polsce wspólnymi silami postawili 12 masztów. To mobilne anteny zapewniające dostęp do sieci dla tak dużej ilości osób. W przybliżeniu na ŚDM będzie ilość osób odpowiadająca niejednemu miastu w kraju. Stąd takie duże zapotrzebowanie na przesył danych. Ilość anten została obliczona na podstawie szacunkowej ilości wiernych oraz charakterystyce korzystania w telefonów podczas podobnych imprez.

 

Będzie także można naładować telefony

 

            Orange w komunikatach prasowych podkreśla, że przedsięwzięcie było ogromnym wyzwaniem technologicznym, ponieważ należało podstawić infrastrukturę w skrajnych warunkach. Chodzi przecież nie tylko o same anteny. Te potrzebują energii elektrycznej, którą należało doprowadzić. Teren nie sprzyjał inwestycji, ponieważ jest bagnisty i zwyczajnie ciężki do tego typu pracy. Cały zakres prac udało się skończyć w półtorej miesiąca. Wiązało się to z kilometrami sieci.

 

Powstało 6 stref Orange, na których pielgrzymi będą mogli doładować telefon i skorzystać z darmowego wifi. Strefy powstawały na wzniesieniach, tak aby zapewnić najlepszą widoczność i komfort. Poza samym ładowaniem telefonu powstały także olbrzymie telebimy, ponieważ nie każdy będzie mógł być w miejscu, z którego będzie widać Franciszka.

 

Źródło:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20434181,orange-siec-komorkowa-w-brzegach-obliczona-na-2-5-3-mln-pielgrzymow.html

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*